Gelové nehty

Gelové nehty se stávají modním doplňkem posledních let, s velikou oblibou je užívají nejen mladé ženy, ale díky své odolnosti a přirozenému vzhledu je mohou používat také muži. Každá žena bez ohledu na věk si zaslouží mít své nehty krásné a upravené, díky gelovým nehtům jste tak jen krůček od dokonalosti.

Upravené nehty se tak stávají nezbytnou součástí běžného života a s jednoduchým ozdobením nehtů např. kamínky nebo novou barvou gelu či laku zazáříte nejen ve společnosti. Jako ozdoba nehtů je také stále více oblíbená technika Nail Art (výsledek této techinky je možno vidět v moji fotogalerii) a můžete si být jistá tím, že s upravenými gelovými nehty okouzlíte a budete vždy středem pozornosti.

Několik tipů a rad, jak žít s gelovými nehty

Jsou-li to Vaše první gelové nehty, rozhodně nedoporučuji délku která je delší než 2/3 Vašeho nehtového lůžka.I při běžné délce Vám bude chvilinku trvat, než si na silnější a těžší nehtíky přivyknete.Dále si budete muset zvyknout na určitou opatrnost.Nepleťte si Vaše nové gelové nehtíky s páčidlem, kleštičkami, lžící na boty či jinými nástroji...

1. Při velkém úklidu se saponáty radím používat gumové rukavice s bavlněnou vložkou

2. Naučte se brát předměty bříšky prstů, nikoliv špičkami nehtů

3. Dávejte si pozor při otevírání zásuvek, skříní a dveří - používejte spíše klouby prstů než nehty. Právě při těchto příležitostech se nehty můžou zlomit nejčastěji

4. Dalším rizikovým místem je auto- tankování, odstraňování námrazy, otevírání kufru, či kapoty...

5. Při stlaní používejte k zasunování prostěradla za matraci pravítko- já mám dobrou zkušenost s vařečkou

6. V mrazu noste teplé rukavice, protože UV gel je materiál, který se mrazem stává křehči

7. Měla byste si dávat pozor při sportu. Takové plavání nehtům jistě nevadí, ale například basketball nebo bowling nebude to pravé. Určitě už někdy             některá z vás byla svědkem toho, jak si například vaše kamarádka při sportu zlomila nehet. A to vy určitě nechcete.

 Jak udržet gelové nehty zdravé?

  • Když máte gelové nehty nalakované, tak si je musíte odlakovat VŽDY BEZACETONOVÝM odlakovačem.
  • Co se týče pilování nehtů, zde zásadně používejte na přírodní nehty velmi jemný pilník a hlavně se doporučuje pilovat pouze jedním směrem. Rozhodně nepohybujete pilníkem ze strany na stranu, protože by se nehty mohly začít třepit a lámat.
  • Gelové nehty pilujte co nejméně, mohly by jste nesprávným pilováním udělat více škody než užitku (zničit stávající tvar nehtu, propilovat si lůžko apod.)
  • Asi není také třeba dodávat, že gelové nehty byste rozhodně neměla okusovat. Není totiž nic horšího, než pohled na okousanou ruku.
  • Pokud se vám i přes tyto rady nehet zatrhl nebo zlomil, rozhodně se objednejte ke své manikérce. Domácí úpravy totiž většinou nedopadají dobře.
  • Dejte si také pozor, pokud jste alergik. Při tvorbě gelových nehtů se totiž používají speciální chemické protředky, které nemusí vyhovovat každému. Alergické reakce sice nejsou tak časté, ale přesto se raději ujistěte.

Všeobecně

  • Kvalitní lak nehtům neuškodí. Nalakovaný nehet je chráněný a fixovaný.
  • Při lakování používejte podkladový lak. Zabráníte tím zabarvováním nehtů.
  • Nikdy nepilujte rýhy, intenzivně neleštěte povrch nehtu. Nehet by se tím ztenšoval a snižoval by svou pevnost a odolnost.
  • Chraňte ruce a nehty před stykem se saponáty. Tyto nehty a ruce vysušují.
  • Minimálně jednou měsíčně doporučujeme navštívit nehtové studio, kde Vám profesionálně nehty upraví.
  • Dbejte pozornost při výběru odlakovačů.
  • Odpusťte si aplikaci jednorázových nehtů a jejích lepení vteřinovým lepidlem.
  • Nikdy si doma neodstraňujte gelové nehty, které Vám vytvořila Vaše manikérka. Můžete si své přírodní nehty poškodit až v takové míře, že Vám již nikdy nenarostou ve stejné kvalitě.